ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9221020
*
nr 922 1020
Spegel
Rokokostil, 1800-tal, höjd: 130 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 20:45:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 00:18:40
1
1.000 kr
2/11 14:10:58
2
Vinnande bud
3/11 19:21:13
1
1.200 kr
3/11 19:21:13
2
1.300 kr (Budbetjänt)
3/11 19:21:38
1
1.400 kr
3/11 19:21:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 922 1020
Spegel
Rokokostil, 1800-tal, höjd: 130 cm
Utrop: | 2.600 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 00:18:40 | 1 | 1.000 kr |
2/11 14:10:58 | 2 | Vinnande bud |
3/11 19:21:13 | 1 | 1.200 kr |
3/11 19:21:13 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
3/11 19:21:38 | 1 | 1.400 kr |
3/11 19:21:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58